Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
ABC Braník - FK Meteor Praha VIII A  2:4 (2:1)    
 

V brzkém nedělním ránu jsme zavítali na trávu ABC Braník. Brzký začátek utkání nás po celý první poločas neprobudil ze spánku. Soupeř nás sice herně nepřehrával, ale ani my jsme nic fotbalového nepředvedli. Nejprve jsme soupeře pustili do vedení parádním vlastencem z rohového kopu přímo do šibenice. Soupeř nám to hned po několika minutách chtěl oplatit opět z rohového kopu u své branky, ale jeho "střelec" trefil pouze vlastní břevno.  Po několika šancích unikl z půle Daniel Mašek a proměnil na 1:1. Po nevydařeném odkopu od vlastní brány se k míči dostal soupeřův útočník a zvýšil na poločasových 2:1 pro domácí tým.
O poločasové přestávce dostali chlapci v šatně od trenéra "kartáč" a na výkonu ve druhém poločase to bylo znát.  Nejprve po rohovém kopu Kuby Jirouška zavěsil Robert Nouzák a srovnal stav na 2:2. Poté se Tonda Lipták přemístil z obrany do zálohy a po jedné ze samostatných akcí zvýšil na 3:2. Soupeř těsně před koncem zahrozil únikem, ale Míra Hejda na poslední chvíli útočníka zfauloval. Z následného přímého kopu nebylo nic a z protiútoku zvýšil po přihrávce od Jonáše Drbala Toník Lipták a završil tak celkové skóre na 2:4.
Celkově první poločas nestál fotbalově za nic, ve druhém poločase přišlo zlepšení. A vítězství jsme si dnes asi více zasloužili než náš soupeř.
Sestava : Marek Harman (B), Mašek Daniel (1), Hejda Miroslav,  Lipták Antonín (2), Jiroušek Jakub (1), Chaloupecký Filip, Müller Kryštof, Drbal Jonáš (1), Nouzák Robert (1), Polívka Vojtěch, Ječný Aleš a Andrlík Lukáš
Převzato z: www.meteor.liptak.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FC Tempo Praha - ABC Braník 2:1 (0:1)

 Pražský přebor - 30.4. 2010

 

V předehrávce jsme přivítali sousedy z Braníka a všechno kolem nasvědčovalo, že by se mohl odehrát krásný pátek. Počasí nám přálo, hráli jsme na dolním hřišti a Venca připravil krásnou vatru s neméně krásnou čarodějnicí Libuší. Bohužel už při rozcvičení před zápasem skoro všichni soustředili svoji pozornost úplně jinam než k nadcházejícímu zápasu (buď neustálé rozebírání v tomto týdnu probíhající "vypečené soutěže Hamburger Cup", nebo kdo tady po utkání zůstane a kdo ne).
Dle toho vypadal začátek utkání, kdy kluci z Braníka byli u všech míčů dříve a důraz v osobních soubojích jako by bylo něco pro náš tým úplně cizího. Ani střídání situaci na hřišti nezměnilo, a tak zákonitě přišel trest v podobě vedoucího gólu Braníka. V poločasové přestávce jsme si rozebrali "bojovnost a chuť do hry" a šli do druhé půle s tím, že výsledek otočíme.
 
Hned od začátku jsme soupeře začali větrat a po několika náznacích jsme dvěma hezkými brankami Lukáše Hroníka otočili skóre. Pak jsme se opět vrátili ke hře z prvního poločasu a soupeř převzal iniciativu na své kopačky. Braničtí se neustále snažili tlačit před naší branku, ale tam jsme, někdy i se štěstím a díky jistotě Tomáše Toušky v brance, soupeřovy ataky ustáli. Díky snaze o vyrovnání se nám naskytlo několik šancí na rychlý protiútok, ale díky nekvalitnímu řešení finální fáze jsme se o výhru třásli až do konce.
 
Dnes tedy zvítězilo šťastnější mužstvo, ne lepší. Závěrem bych chtěl zdůraznit , že fotbal v naší kategorii se snažíme hrát v 16 hráčích a není možné, aby na hřišti hráli dva a někdy tři hráči a ostatní se jen vezli. Tak na výkon proti Braníku zapomeňme a vzhůru na Viktorku.
 
FC Tempo Praha - ABC Braník 2:1 (0:1)
Branky: 28. Hroník (Sita), 31. Hroník (Pytlíček).
Tempo: Touška, Heřmánek - Hobzík, Novotný, Michl, Kny, Škobis, Sita, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Wijas, Horák, Schätz, Hudák.
 
Převzato z www.fctempo.cz
 

 
 
1. třída/sk. B-MP: FK ADMIRA B – ABC BRANÍK B 1 : 7 (0:3)
úterý 27. dubna 2010 v 16:00 hod. – 17. kolo
 
Branka: 50. J. Žára
 
Opět netradiční čas, dnes v úterý na žádost hostů, jsme sehráli další mistrovské utkání 1. třídy - MP, když jsme na našem trávníku přivítali tým ABC Braník B. Dovolím si poznamenat, že v tomto případě označení „B“ není zase tak na místě, vždyť za hosty nastoupilo hned 8 hráčů narozených v r. 2001, a to pak oproti Buldokům, kteří jsou narozeni v roce 2002, musí být někde znát. Soupeř po všech směrech rychlejší, tvrdší, nakonec vyhrál rozdílem třídy, což je právě onen zmiňovaný rok.
Dnes se mezi tři tyče postavil „Tygřík“ Martin Pfeifer, kterého známe z loňského zaskakování, ovšem ještě jako hráče do pole. A nevedl si vůbec špatně. Soupeř zahrozil poprvé na konci 1. min., to ještě branku přestřelil, ve 4. min. střela z dálky (bodlo) končí v naší síti – 0:1. Kluci proti soupeři o hlavu vyšším bojovali, v 5. min. Marťas v obraně nekompromisně tvrdě šel do souboje, Míša chodil do skluzů. V 8. min. v obraně Marťas obral soupeře o míč a následně ho vyvezl, v 9. min. Martin Pfeifer chytá možnost Braníku. V 11. min. kopal Braník roh, který se vrátil zpět do ohně, my jsme neodkopli – 0:2. Rychlý soupeř nás přehrával přihrávkami za obranu, ve 14. min. při přihrávce zaspal Pavlík, v 15. min. chtěl opět vyvézt míč Marťas, přihrávka do středu se rychle vrátila zpět do křídla, rychlý kontr zleva a přihrávka na pravou tyč končí naštěstí vedle. V 17. min. šli Teréňák se Sofim 2 na 1, Teréňák to vzal na sebe. V 18. min. po rohu Davyho zleva Míša před brankářem překopl zpět k zadní tyči, pak to zkoušel Davy, vše končí střelou Páji do Sofiho stojícím před brankou. Ve 23. min. jsme podnikli rychlí protiútok 3 na 1, ve 24. min. Pája podskočil balón, to zase soupeř šel 3 na 1 – 0:3. Ve 25. min. chytá Martin Pfeifer další možnost Braníku, opět podskakujeme míč v obraně, ale byl z toho pouze roh.
Druhou půli jsme začali dobře, ve 28. min. si šel Sofi pěkně do obránců pro faul, následný trestný kop Páji na branku šel těsně vedle tyče. Ve 31. min. trefil po rohu Žárovka břevno, ve 34. min. se Braník po kombinaci dostal před naší branku, ovšem nedokázali dát gól do prázdné branky. Ve 36. min. prošel robustnější branický střední záložník přes několik našich hráčů, nahrál spoluhráči a bylo to 0:4. Na konci 11. min. týž hráč – jedna klička, střela, gól – 0:5. Ve 38. min. dobře pomáhal bránil Žárovka, ve 39. min. na míč z výkopu Kuba Klaus stál, následovalo další „branické bodlo“ – 0:6. Ve 43. min. to bylo už 0:7, z naší strany jsme už čekali na konec. A na konci zápasu jsme se dočkali i my, v 50. min. ve vápně nařízený nepřímý kop rozehrál Pája na Míšu, nakonec Žárovka propálil vše před sebou a dává alespoň náš jediný gól na konečných 1:7.
 
Penalty: ty se nám dnes vůbec nepovedly, na ty jsme prohráli 5:8, když svou penaltu proměnili pouze tři hráči. Dali: Žára 2, Másílko 2, Pfeifer.
 
Sestava FK Admira: Pfeifer – Englich , Konrád – Bednář , Másílko , Nekvasil – Sofi Benyoucef , Terentjev -– Klaus , Žára.
 
Převzato z www.fkadmira.info